O nas

Ponad 15 lat doświadczenia

Poznajmy się!

Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem profesjonalistów indywidualnie podchodzących do każdego klienta. Naszym celem jest jak najdokładniejsza ocena potrzeb naszych kontrahentów i zapewnienie im najskuteczniejszych rozwiązań dostępnych dla przemysłu tworzyw sztucznych. Specjaliści Emplast przeprowadzą Państwa firmę przez cały proces inwestycji, ustaleń technicznych i potrzeb oraz zapewnią wsparcie techniczne w trakcie użytkowania dostarczonych maszyn i urządzeń.

W przypadku układów chłodzenia i podawania wspieramy naszych klientów analizą energetyczną i wydajnościową dla potrzeb wdrożenia lub modernizacji obecnych u klienta rozwiązań i technologii.

Implementujemy techniki SMED, pozwalające na usprawnienie procesu produkcji i zaoszczędzenie czasu podczas przezbrajania maszyn.

Doświadczenie, które zdobyliśmy wieloletnią obecnością na rynku, pomogło nam zbudować stabilne relacje z klientami. Wysoka jakość usług, fachowe doradztwo i szybki serwis pozwalają nam każdego dnia docierać do coraz większej ilości klientów.
SYSTEMY NADZORU I KONTROLI ZUŻYCIA TWORZYWA

Centralne systemy dystrybucji tworzywa

Na system centralny składa się wiele różnych maszyn i urządzeń. Od lat Emplast współpracuje z renomowanymi markami w obszarze sterowania, podawania, dozowania i suszenia. W zakresie systemów centralnych korzystamy z produktów firm takich jak Busch, Siemens oraz Simatec. Współpraca z uznanymi producentami pozwala naszym inżynierom wykorzystać swoje doświadczenie i know how w najlepszy sposób. Dzięki oferowanym przez nas rozwiązaniom, klient osiąga przewagę konkurencyjną, redukuje koszty użytkowania systemu i otrzymuje produkt dopasowany do swoich obecnych i przyszłych potrzeb, a synergia między urządzeniami pozwala na przeprowadzanie nadzoru i kontroli zużycia materiału na linii produkcyjnej.
Energooszczędne systemy chłodzenia z freecoolingiem

Cooling factory - chłodzenie kontenerowe

Wśród systemów chłodzenia zainstalowanych u klientów na przestrzeni ostatnich lat, największą popularnością cieszą się rozwiązania energooszczędne z wykorzystaniem freecoolingu. Emplast wychodzi naprzeciw zmieniającym się trendom, oferując niezawodne układy chłodzenia, które łączą wysoką wydajność chłodniczą chillerów gazowych z energooszczędnością baterii wentylatorowych przy zachowaniu pełnej modularności i mobilności. Systemy wodne i glikolowe naszego partnera Industrial Frigo® zapewniają niezbędną moc chłodniczą do aktualnego zapotrzebowania. System chłodzenia korzystają w pełni z warunków atmosferycznych, co bezpośrednio przekłada się na niższe zużycie energii elektrycznej, a zwrot inwestycji następuje już w ciągu pierwszych lat użytkowania.
PRZEMYSŁ 4.0

Emplast 4.0

Postępująca cyfryzacja umożliwia scentralizowanie procesów produkcyjnych wszystkich maszyn, co przekłada się na znaczną oszczędność kosztów i szybką reakcję na zaistniałe nieprawidłowości w trakcie produkcji. Stworzone przez Emplast rozwiązanie pozwala użytkownikowi zintegrować urządzenia i maszyny na linii produkcyjnej, zgodnie ze standardami Przemysłu 4.0. Oferowane przez Emplast urządzenia peryferyjne wyposażone są standardowo w moduły ułatwiające integrację z istniejącymi systemami.
SINGLE MINUTE EXCHANGE OF DIE

Stosujemy technikę SMED

Oszczędność czasu, usprawnienie procesów i zwiększenie bezpieczeństwo to tylko niektóre walory stosowania techniki SMED – Single Minute Exchange of Die (szybkie przezbrajanie). Dzięki produktom AMF, Magbo oraz RTC Couplings z powodzeniem możemy zaoferować kompleksowe rozwiązania i korzyści wynikające ze stosowania SMED. Poprzez dogłębną analizę wykonywanych czynności na stanowisku pracy, nasi inżynierowie pomagają zoptymalizować koszty i czas potrzebny do przezbrojenia maszyn, zwiększając przy tym bezpieczeństwo i standard pracy.
TECHNOLOGIA EvoControl

Nowoczesne systemy kontroli gorących kanałów

Emplast wraz z firmą Nolden GmbH oferuje kompleksowe systemy sterowania, diagnostyki i monitorowania gorących kanałów. Dzięki innowacyjnym produktom firmy Nolden, nasi klienci mają ułatwioną pracę i obsługę urządzeń. Technologia EvoControl to opatentowana metoda sterowania GK, która usuwa raz na zawsze negatywne skutki systemów opartych na PID i rewolujonizuje regulację temperatury. Dzięki nowoczesnej technologii użytkownik ma możliwość sterowania układem chłodzenia, dyszami, hydrauliką oraz ciśnieniem wewnętrznym w formie wtryskowej.
JEDEN SYSTEM, WIELE KORZYŚCI

Kontrola przepływu i temperatury wody technologicznej w formie

W branży tworzyw sztucznych w wielu procesach kontola temperatury formy ma kluczowe dla jakości komponentów i produktywności maszyny. Natężenia przepływu w poszczególnych obiegach chłodzenia mają ogromny wpływ na regulację temperatury. Technologia stworzona przez firmę RTC pomaga zmierzyć to w każdym obwodzie chłodzenia i nie tylko wysyła sygnały alaramowe, ale także przetwarza wszystkie dane z pomiarów. Główną różnicą wyróżniającą technologię Hurracan Flow Control są jej bezkontaktowe czujniki do pomiaru, jak rónież oprogramowanie, które otwarte jest i gotowe na przemysł 4.0
WE MOVE EVERYTHING!

Automatyzacja procesów technologicznych

Transport tworzywa lub gotowego wyrobu jest kluczowy w każdej firmie zajmującej się przetwórstwem tworzyw sztucznych. Zaawansowane technologicznie transportery proste, łamane czy windowe, pozwalające na programowanie pracy i separację metali to niezbędny element wyposażenia każdej nowoczesnej fabryki. Firma ROMA od 2011 roku specjalizuje się w opracowywaniu koncepcji dla przemysłu w zakresie transportu, przeładunku i filtrowaniu głównie w produkcji tworzyw sztucznych oraz branży gumowej. Emplast ma na celu spełnienie wymagań klientów przy jednoczesnym zapewnieniu niezawodności i fachowości, oferując wysokiej klasy urządzenia produkowane przez ROMA.
JAKOŚĆ I INNOWACJA

Gospodarki odpadami przemysłowymi

W związku z coraz większym naciskiem na zielone technologie, również w przetwórstwie tworzyw sztucznych, stawiamy na recykling poprzez współpracę z włoskim producentem młynów i kruszarek CMG. Od 1979 roku, firma ta projektuje i wdraża systemy mielenia odpadów poprodukcyjnych. Innowacyjne podejście firmy do projektów przekłada się na szeroką gamę produktów – od młynków stanowiskowych po wysoko wydajne kruszarki tworzyw i kabli. Ofertę firmy CMG uzupełniają niezawodne systemy odpylania, magazynowania oraz transportu przemiału. Specjaliści firmy Emplast pomagają dobrać sprzęt odpowiedni do potrzeb klienta, również w przypadku niestandardowych rozwiązań.
SILOS + COMPONENTS + MORE

Magazynowanie i rozładunek tworzywa sztucznego

Magazynowanie, transport i rozładunek tworzywa sztucznego to początkowa faza procesu produkcji. Jak każda, odgrywa ważną rolę w procesie z uwagi na jakość półproduktów, czas i jakość transportu oraz warunki pracy. Firma Achberg to uznany dostawca i producent innowacyjnych i wydajnych rozwiązań do przechowywania i transportu materiałów sypkich w przemyśle tworzyw sztucznych. Produkty firmy stosowane są wszędzie tam, gdzie chodzi o wtryskiwanie, wytłaczanie i rozdmuch. W portfolio znajdują się produkty do obróbki różnorodnych surowców z uwzględnieniem indywidualnych właściwości materiałów sypkich.

Dołącz do grona zadowolonych klientów!

Posiadamy międzynarodową sieć partnerów składającą się z uznanych od lat producentów europejskich, jak również młodych firm, które wprowadzają innowacyjne produkty dla branży. Dzięki temu nasi klienci uzyskują przewagę konkurencyjną na rynku, a współpraca z nami jest stabilna, przewidywalna i opłacalna.